GİLLARD, HASSAS KESİCİ ÜRÜNÜNÜ PİYASAYA SÜRDÜ

Ekstrüzyon kesimi ve alt yapı ekipmanı üreticisi Gillard (Tewkesbury, Birleşik Krallık), paslanmaz çelik tel örgülü PTFE ve lastik hortumu kesmek için tasarlanmış bir dairesel tel kesici makine tanıttı. Yeni hassas kesici Örgülü Kesim HD makinesi 50 mm`ye kadar dış çaplı hortumla çalışabilir.

Devamını Oku
SANAYİ CİRO ENDEKSİ YÜZDE 1,7 ARTTI

Türkiye ekonomisi için sevindirici bir haber, takvim ve mevsim etkisinden arındırılan sanayi ciro endeks sonuçları 2017 Ekim ayına göre % 1,7 artmış durumda.

Devamını Oku
FUAR DESTEKLERİNE YENİDEN DÜZENLEME YAPILDI

Fuarların tanıtımı ve bilinirliği için yurt dışında ve yurt içinde verilen destekler Dolar`dan, TL`ye dönüştürüldü. Para biriminin değişimiyle birlikte verilen destek miktarı da azalmış oldu. Resmi Gazete de yayınlanan kararla, yurt içi fuarın destek kapsamına alınması için TOBB internet sitesinde ve Türkiye Ticaret Sicil Gazetesinde yayınlanan yıllık yurt içi fuar takviminde yer alması şartı korundu.

Devamını Oku
ÇİN`DEN 10 YILLIK YETENEK VİZESİ

Devlet medyasına göre yayınlanan haberde Çin Halk Cumhuriyeti tarafından verilecek yetenek vizesinin süresi 5 ila 10 yıl arasında olacak. Başvuranlarda aranan özellikler arasında teknoloji sektöründe liderler, girişimci ve bilim insanı olmak gibi niteliklerde var. Çin`in ekonomik ve sosyal olarak kalkınma amacıyla belirlediği hedefler arasında yurt dışından gelecek olan nitelikli uzmanlar önemli bir yer ediniyor. Sistem tanıtıldığında Çin`e 50 bin yabancı gelebilir.

Devamını Oku
Husky İçin Dev Satın Alma İddiası

ABD’li bir yatırım firması olan Platinum Equity’nin Kanadalı plastik enjeksiyon makineleri üreticisi Husky’yi satın almak için yüksek bir teklif sunduğu iddia ediliyor. Konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Devamını Oku
Sabic Hollanda’da Yeni Tesis Açtı

Suudi kimya şirketi Sabic, Hollanda’da yeni bir PP ekstürzyon tesisi açarak yeni nesil ürünler üretmeyi hedefliyor.

Devamını Oku
OTONOM SÜRÜŞ ARTIK DAHA İLERİ SEVİYEDE

Son yıllarda Las Vegas Elektrik ve Elektronik Fuarı (CES) birçok farklı otonom araç kategorisinde geliştirilmiş araçlar sundu. Otonom sürüş artık daha ileri bir seviyeye yükseliyor.2018 yılında da otonom sürüş uygulaması çok fazla göreceğiz. Ancak Nissan otonom sürüşe yeni bir görüş getirdi. Aracınız sizin düşüncenize göre ilerleyecek. ”Beyinden Araca” diye adlandırılan teknoloji, Nissan’a göre türünün ilk örneği.Sürücü başına yerleştirilen ve beyin aktivitelerini ölçen cihaz ile otomobili kontrol etmeniz mümkün kılınıyor.

Devamını Oku
HİSSEDEBİLEN BİYONİK EL GELİŞTİRİLDİ

Hisleri iletebilen biyonik el geliştirildi. Bilim insanları, İtalya`nın Roma kentinde dokunma hissini iletebilen ve taşınabilir kullanılabilen ilk biyonik eli tanıttı. Biyonik elin takıldığı kişi, yaklaşık 25 yıl önce elini kaybeden Almerina Mascarello oldu. Mascarello Neredeyse elim geri gelmiş gibi oldu dedi.

Devamını Oku