AVRUPA İŞ ÖDÜLLERİ`NDEN TÜRK FİRMASI REKA`YA `ULUSAL KAZANAN` ÖDÜLÜ

Manisa`da elektromekanik ve plastik alanında faaliyet gösteren REKA A.Ş. 2017-18 Avrupa İş Ödülleri`nde Ulusal Kazanan seçildi. 3 bine yakın şirket arasından seçilerek ödüle layık görülen şirket şimdi de son aşamada Türkiye`yi temsil edecek.

Devamını Oku
PAGEV’DEN ŞEKİB AVDAGİÇ’E İTO SEÇİMLERİNDE TAM DESTEK

PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, İTO Başkan Adayı Şekib Avdagiç’in bugüne kadar sektöre ve PAGEV’e önemli destekler verdiğini belirterek Avdagiç Başkanlığındaki İTO’nun ülkemiz ticareti ve sanayinin gelişimine büyük katkılar sağlayacağına inandıklarını söyledi.

Devamını Oku
EKONOMİK BÜYÜMEDE SANAYİ SEKTÖRÜNÜN ROLÜ BÜYÜK

Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, güçlü büyümede sanayi sektörünün önemli bir rol oynadığını söyledi.

Devamını Oku
PLASTİK AMBALAJ VE PLASTİK HAKKINDA DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR

Plastiğin genelde ana kaynağı petrol rafinerisinden arta kalan maddelerdir. Dünya`da üretilen toplam petrolün sadece %4`ü plastik üretimi için kullanılmaktadır. Bunun da sadece %3`ünden plastik poşet üretilmektedir.

Devamını Oku
TASARIMINA KADIN ELİ DEĞEN TRAKTÖR İLGİ GÖRÜYOR

Tasarımını dünyanın ilk kadın traktör üreticisi Zeynep Erkunt Armağan`ın yaptığı Meyveci serisi traktör, Konya`daki tarım fuarında görücüye çıktı

Devamını Oku
OTOMOBİL ÜRETİMİ VE İHRACATI AZALDI

Ocak-şubat aylarında otomobil üretimi yüzde 6 azalırken, ihracat da yüzde 7 geriledi.

Devamını Oku
MERMER FUARINDA 30 BİN TON BLOK MERMER SERGİLENECEK

Dünyanın üç büyük mermer fuarından biri olan MARBLE – Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nın 24’üncü yılında toplam ağırlıkları 30 bin ton olan 1500 blok mermer sergilenecek. Fuarizmir’e 1250 tır, açılış gününe kadar blok taşıyacak.

Devamını Oku
OYUNCAK FUARINA ÇOCUKLARIYLA GELEN AİLELER KAPIDAN DÖNDÜ

Tüyap Fuarcılık ve OYDER iş birliğiyle geçtiğimiz hafta düzenlenen ve profesyonel katılımcıya hitap eden İstanbul Oyuncak Fuarı`na aileler akın etti. Çocukların fuar alanına girmesinin başından beri yasak olduğunu kapıda öğrenen aileler dönmek zorunda kaldı.

Devamını Oku