ULUSLARARASI PLASTİK VE KAUÇUK FUARI 23-26 OCAK 2018`DE MOSKOVA`DA

Interplastica 23-26 Ocak 2018 tarihleri ​​arasında Moskova`da Expocentr Krasnaya Presnya`da düzenlenen 4 günlük bir etkinlik olacaktır. Plastik ve kauçuk sanayi için makine ve teçhizatın yanı sıra işleme ve geri dönüşüm makineleri, aletler ve çevre birimleri, ölçüm, kontrol, düzenleme ve doğrulama teknolojisi, ham ve yardımcı malzemeler, plastik ve kauçuk ürünleri, lojistik, depo teknolojisi ve hizmetleri alanlarında birçok farklı markayı görebilmek mümkün.

Devamını Oku
YÖK TÜRKİYE`DEN 10 ÜNİVERSİTEYE ALAN BAŞARI ÖDÜLÜ VERDİ

Yüksek Öğretim Kurulu Türkiye`de ki köklü üniversitelerin Dünya üniversiteleri arasında sıralamasını Londra`da ki Quacquarelli Symonds (OS) derecelendirme kuruluşunda ölçtürdü. Türkiye`den aralarında İTÜ, ODTÜ ve Boğaziçi Üniversitesi`nin de bulunduğu 10 üniversite Dünya üniversiteleri arasında ilk 400`e girebilmeyi başardı. Farklı alanlarda başarı yakalayan üniversitelere YÖK tarafından Alan Odaklı Başarı Ödülü verildi.

Devamını Oku
MİDEA PLASTİK ENDÜSTRİSİNDE DAHA FAZLA İŞ BİRLİĞİ İSTİYOR

Dünyanın en büyük beyaz eşya üreticisi Çin`in Midea Grubu, plastik endüstrisi ile sensörleri değiştirmek ya da yeni köpük yalıtımı sağlayan yeni nesil malzemeleri geliştirmek için daha fazla işbirliği çağrısında bulunuyor.

Devamını Oku
GENÇ GİRİŞİMCİ YATIRIM DESTEĞİNİ 5 MİLYON TL`YE ÇIKARDI

Diyarbakır ilinde genç girişimci kendi salça fabrikasını kurup geliştirdi ve Tarımsal ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurulu`ndan aldığı desteği 5 milyon TL`ye çıkardı. 60 kişiye de iş imkanı sağladı.

Devamını Oku
CHINAPLAS YENİ KONUMUNDA PLASTİK SEKTÖRÜNÜ KARŞILAMAYA HAZIRLANIYOR

Dünyadaki en büyük tek blok yapı ve sergi kompleksi olan yeni mekana taşınan CHINAPLAS, önceki Şanghay sitesinden% 30 daha fazla sergi alanı sağlayacak.

Devamını Oku
GOOGLE TAYVANLI TEKNOLOJİ ŞİRKETİ HTC`Yİ SATIN ALDI

HTC, birkaç yıl önce piyasaya sürdükleri One M8 modeli ile akıllı telefon sektörünün önemli çarklarından biri haline gelmişti. Daha sonraki çalışmalarında ise aynı başarıyı yakalayamayan HTC şuan da hayli kötü durumda. HTC’nin geçtiğimiz yıllarda satışa sunduğu One M9 modeli, içerisinde barındırdığı Snapdragon 810 yonga setinin ısınma sorunları ile karşılaşmıştı. Doğal olarak telefonun aşırı ısınması, kullanıcı kitlesini bu modelden soğuttu. One M9 modelinde yaşanan sorunlardan sonra, HTC bir daha eski günlerine dönemedi.

Devamını Oku
THY 40 ADET BOEING 787-9 UÇAK SATIN ALIYOR

Türk Hava Yolları Boeing firması ile 40 uçaklık bir ön anlaşma yapıldı. 2023 Yılına kadar totalde 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alacak.

Devamını Oku
DÜNYADA İLK KEZ BİR ŞİRKET TRİLYON DOLAR DEĞERİNDE OLACAK

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte şirketler kar oranlarını neredeyse ikiye katlayacak bir şekilde büyüme gösterdiler. Dünya tarihinde ise ilk kez bir şirketin değeri 1 trilyon Dolar değerinde olabilir. Bu rakama en yakın isimler ise teknoloji devleri Apple ve Amazon. Her ne kadar Microsoft, Google, Facebook ve hatta Tesla`nın adı anılsa da en güçlü adaylar bu iki marka gözüküyor.

Devamını Oku