Yunanistan’da Büyüme Sürüyor

Yunanistan ekonomisi bu yılın 3. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,3 büyüdü. Büyüme rakamları yıllık bazda ise yüzde 1,3 olarak gerçekleşti.

Devamını Oku
Enerji İthalatı Ekim Ayında Arttı

Türkiye`nin enerji ithalatı ekim ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 38,4 artarak, 3 milyar 241 milyon 581 bin dolar oldu.

Devamını Oku
Shini, Slink Uygulaması İle Ön Planda Olacak

Plastik sektörünün en önemli otomasyon sağlayıcılarından Shini, Plast Eurasia 2017’de Slink uygulaması ile müşterilerinin karşısına çıkacak. Slink, Endüstri 4.0 standardının Shini bünyesindeki altyapısını oluşturuyor.

Devamını Oku
ABD’de İmalat Sanayi Endeksi Geriledi

ABD`de Tedarik Yönetim Enstitüsü (ISM) imalat sanayi endeksi kasım ayında 58 ,2 seviyesinde gerçekleşti.

Devamını Oku
Batı Akdeniz’de İhracat Arttı

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliğinden yapılan açıklamaya göre, birlik tarafından 2017`nin 11 aylık döneminde gerçekleştirilen ihracat, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 19,5 arttı. İhracat bu dönemde 1 milyar 535 milyon 668 bin dolar oldu.

Devamını Oku
AB’de Otomobil Satışları Arttı

Avrupa Birliği’nde otomobil satışları ekim ayında geçen yılın aynı döneminde yüzde 5,9 arttı. Otomobil satışları 2017 yılının 10 aylık döneminde ise yüzde 3,9 yükseldi.

Devamını Oku
Mossi & Ghisolfi ABD’deki Varlıklarını Satışa Çıkarıyor

Mossi & Ghisolfi’nin ABD’deki yan kuruluşu bazı mali kriz nedeni ile bazı varlıklarını satmak için iflas mahkemesine başvurdu. Şirketten konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Devamını Oku
Royal DSM’den Üretim Artışı Kararı

Hollandalı üretici Royal DSM Avrupa’daki yüksek performanslı plastik üretimini artırma kararı aldı. Alınan kararda yüksek talebin etkili olduğu kaydedildi.

Devamını Oku