KİMYA SEKTÖRÜNDE YENİ DÖNEM BAŞLIYOR !

Türkiye`nin en çok ihracat yapan üçüncü sektörü olan kimya sanayiyi yeni bir dönem bekliyor. Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi ve Etkilerinin Azaltılması Hakkındaki Yönetmelik, Türkiye`de başta petrokimya, plastik, boya, kozmetik ve yalıtım malzemeleri sektörleri için yeni bir dönem başlatacak

Devamını Oku
İTO BAŞKANI AVDAGİÇ`TEN İŞ DÜNYASINA GAZZE ÇAĞRISI

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, İsrail`in Gazze`de yaptığı katliam karşısında suskun kalmanın, aynı zamanda insanı insan yapan tüm değerleri hiçe saymak olacağını söyledi. Öte yandan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan da, İsrail’in Gazze’de sivil halka dönük gerçekleştirdiği katliama ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Devamını Oku
PAGDER’DE YENİ DÖNEM

Yarım asra dayanan köklü geçmişi ile ülkemizin en deneyimli iş dünyası örgütlerinden olan Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER) 37. Olağan Genel Kurulu Toplantısı’nda Yönetim Kurulu Başkanı oy birliği ile Selçuk Gülsün oldu.

Devamını Oku
PİYASALAR HAFTAYA NASIL BAŞLADI? İŞTE RAKAMLAR...

Dolarda geçtiğimiz hafta ekonomi yönetiminin toplanmasıyla oluşan iyimserlik uzun sürmedi. Cuma günü 4.30 TL seviyesini gören dolar yeni haftaya da 4.33 TL seviyelerinden başladı

Devamını Oku
AVM`LER 2017 YILINDA 2,2 MİLYAR ZİYARETÇİ ÇEKTİ

Türkiye`deki alışveriş merkezlerinin 2017 yılında 2 milyar 200 milyon ziyaretçi çektiği bilgisini paylaşan AYD Başkanı Hulusi Belgü, Bu sayının 2018 yılında da yükseleceğini düşünüyoruz dedi.

Devamını Oku
RESTORANLARIN DÖVİZ İLE KİRA İSYANI !

Tüm Restoranlar, Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES) Genel Başkanı Ramazan Bingöl, Türkiye`deki AVM`lerin dolar veya euro üzerinde kira aldığını ve sözleşmelere 3-5 yıl kiracı kalma şartı eklediğini belirterek, restoranların TL ile satış yapıp döviz ile kira ödemek zorunda kaldığını söyledi.

Devamını Oku
MARDİN`E 1.1 MİLYAR DOLARLIK YATIRIMLA 1100 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLANACAK

Mardin’de 5 ana fabrika ve 12 yardımcı üniteden oluşan entegre gübre tesisi kurma hazırlıkları devam eden Cengiz Holding, bölgede istihdama dev katkı sağlayacak.

Devamını Oku
FAİZLER DÜŞTÜ, KONUTTA BAHAR HAVASI ESİYOR

Konut sektöründe devletin KDV`yi yüzde 18`den yüzde 8`e çekmesinin ardından, konut kredi faizlerinin de düşmeye başlaması sektörde olum rüzgarlar esmesine yol açtı.

Devamını Oku