PAGEV’den İhracatçı Birlikleri Açıklaması

İhracatçı birliklerinde sektörleri bölerek 8 yıllık görev süresi biten başkanlara yeniden koltuk bulma planı bozuldu. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), ihracatçı birliklerinde bölünmeye dair taslak çalışmasından vazgeçildiğini açıkladı.

Devamını Oku
Türkiye’den Asya’nın Devlerine Yatırım Daveti

Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (TYDTA) Başkanı Arda Ermut, 16-20 Ekim'deki Güney Kore ve Çin temasları sırasında yatırımcılarla buluştu.

Devamını Oku
Solvay, Yeni Geliştirdiği Özer Polimerleri Tanıttı

Solvay, portföyünün en tanınmış ürün ailelerinden beşinde seçkin sınıflarda yer alarak, endüstrinin tek kullanımlık çevrebirimleri, filtreleme, biyoreaktörler ve sınırlama konusundaki değişimlerini desteklemeyi amaçlıyor.

Devamını Oku
Almanya’da Üretici Fiyatları Arttı

Almanya Federal İstatistik Ofisi verilerine göre, Almanya’da ÜFE, eylülde ağustos ayına kıyasla yüzde 0,3 yükseldi. ÜFE, Eylül 2016'ya göre ise yüzde 3,1 artış kaydetti.

Devamını Oku
Sanayide Cirolar Arttı

TÜİK’in açıkladığı rakamlara göre, sanayi ciro endeksi ağustos ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 26,6 arttı.

Devamını Oku
Avrupa’da Spot Stiren Piyasası Düşüşte

Avrupa spot piyasasında stiren fiyatları Çin’de bir hafta süren tatilin ardından düşüş gösterdi.

Devamını Oku
Merkez Bankası Büyüme Tahminlerini Yükseltti

Merkez Bankası Beklenti Anketine göre, yıl sonu büyüme oranı yüzde 4,6’dan 5,2’ye yükselirken, dolar kuru beklentisi ise 3,72 seviyesinde gerçekleşti.

Devamını Oku
Weener Plastics, OBP’yi Satın Aldı

Hollanda Merkezli ambalaj şirketi Weener Plastics, satın alma ve birleşme stratejisinin bir parçası olarak Brezilyalı şirket Orange Products Plasticos Ltda’yi satın aldı.

Devamını Oku