3 BOYUTLU YAZICIYLA ÜRETİLEN ARABA UYGUN FİYATIYLA ŞAŞIRTIYOR!

Polymaker ve İtalyan araç üreticisi XEV’in 3D teknolojisi ile üretecekleri ortak araç, üretim maliyetlerini yüzde 70 aşağı düşürüyor. 3D yazıcı teknolojisinin bir ürünü olan bu araca ise ilginin yoğun olduğu belirtilirken şimdiden 7000 sipariş aldığı açıklandı.

Devamını Oku
DÜNYA ÇELİK ÜRETİMİ ŞUBATTA YÜZDE 3,5 ARTTI

Küresel ham çelik üretimi şubatta yüzde 3,5 artışla 131,8 milyon ton olurken, ocak-şubat döneminde ise yüzde 4 artarak 276 milyon 652 bin tona ulaştı. Türkiye`nin şubat ayı üretimi yüzde 8,7 artışla 2,99 milyon ton, iki aylık üretimi ise yüzde 8,1 artışla 6,17 milyon ton oldu.

Devamını Oku
BUSWORLD TURKEY FUARI 7. KEZ İZMİR`DE DÜZENLENİYOR!

BUSWORLD TURKEY 2018 Fuarı; BUSWORLD KORTRIJK ve HKF Fuarcılık A.Ş. işbirliğinde 19-21 Nisan 2018 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleşecek.

Devamını Oku
30 DAKİKADA PROTOTİP ÜRETEN MAKİNE

Bursa`da otomotiv ve savunma sanayisine ürün geliştiren bir firma, yaklaşık yarım saatte herhangi bir katı maddeyi tarayıp prototipini yapabilen 3D(üç boyutlu) kopya makinesi üretti.

Devamını Oku
İŞ-KUR KURSLARINA KATILAN ANNELERE 400 TL VERECEK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, 2-5 yaş arasında çocuğu olan hanımlar eğer İŞKUR işbaşı eğitim programlarına, mesleki eğitim kurslarına katılırlarsa cep harçlığının yanı sıra bir de 400 lira çocuk bakım desteği vereceğiz. dedi.

Devamını Oku
REKOR SEVİYEYE ULAŞAN DOLAR HAFTANIN SON GÜNÜNE NASIL BAŞLADI?

ABD Başkanı Donald Trump`ın, son dakika haberiyle Çin`e milyarlarca dolarlık ek gümrük vergisi ve yatırım kısıtlamaları getirilmesini öngören genelgeyi imzalamasını ardından dolar ilk kez 4 TL`yi aşarak 4.03 seviyesini gördü. Sabah saatlerinde ise gevşeme geldi.

Devamını Oku
POŞETLER KONUSUNDA YANLIŞ ALGI OLUŞTURULUYOR

KAYSERİ Plastik İşletmeciler Derneği (KAYPİDER) Başkanı Yusuf Özkan, 2019 yılında, marketlerde poşetlerin paralı olmasının gündeme getirileceğini ileri sürerek, Kamuoyunda yanlış algı oluşturuyorlar. Bu, sadece poşetlerin pervasızca, ihtiyaçtan fazla kullanılmasını önlemek maksatlı karardır dedi.

Devamını Oku
TARIM MAKİNESİ ÜRETİCİLERİ ARGE İLE BÜYÜMEYİ HEDEFLİYOR

Avrupa ve Asya’nın en büyük 3. fuarı niteliğinde olan Konya Tarım Fuarı, sektörde faaliyet gösteren 427 firmayı ve 20 ülkeden 1281 markayı bir araya getirdi. Türkiye’de tarım makineleri pazarının yüzde 65’i, ihracat pazarının ise yüzde 45’ini gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Devamını Oku