Plast Eurasia 2017 Başladı

Türk plastik sektörünün kapısını dünyaya açan ve plastik sektörünün en önemli etkinliklerinden biri olarak bilinen Plast Eurasia 2017 başladı. Fuarda bu yıl yerli ve yabancı yüzlerce firma yer alıyor. Fuar, 9 Aralık tarihine kadar ziyarete açık olacak.

Devamını Oku
Almanya’da Fabrika Siparişleri Arttı

Almanya’da fabrika siparişleri ekim ayında bir önceki aya göre yüzde 0,5 arttı.

Devamını Oku
S&P’den Enflasyon Açıklaması

Kredi derecelendirme kuruluşu StandardPoors, enflasyon rakamlarının yüksek olduğuna dikkat çekerek Merkez Bankasının faiz artırımına gidebileceğini belirtti.

Devamını Oku
Euro Bölgesi Üçüncü Çeyrekte Büyüdü

Euro Bölgesi ekonomisi 2017 yılının üçüncü çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,6 büyüme gösterdi.

Devamını Oku
Enflasyon Yüzde 12,98 Oldu

Enflasyon rakamları beklentilerin üzerine çıktı. Kasım ayı TÜFE yüzde 1,49 arttı. Enflasyon rakamları yıllık bazda yüzde 12,98 oldu.

Devamını Oku
Thyssenkrupp, SASA Polyester İçin İki Tesis Kuracak

Alman şirket Thyssenkrupp Industrial Solutions, Adanalı şirket SASA Polyester için iki üretim teisi inşa edecek. Tesislerin birinde PET üretimi, diğerinde ise PET şişeler için reçine üretimi yapılacak.

Devamını Oku
Otomobil Pazarı Daraldı

Türkiye’de otomobil ve hafif ticari araç pazarı kasım ayında yüzde 17,8 daralırken bu yılın 11 aylık döneminde ise yüzde 2,6 seviyesinde gerçekleşti.

Devamını Oku
Shini Plast Euroasia 2017’de Kırma Makinaları İle Göz Dolduracak

Geri dönüşüm işleminin en önemli oyuncularından Shini, Tüyap’ta 6-9 Aralık tarihlerinde düzenlenecek Plast Eurasia 2017’de kırma makinaları ile göz dolduracak.

Devamını Oku