Almanya Beklentilerin Üzerinde Büyüdü

Almanya’da 3. çeyrek büyüme rakamları yüzde 0,8 seviyesinde gerçekleşerek beklentilerin üzerine çıktı. Beklentiler yüzde 0,6 seviyesindeydi.

Devamını Oku
Niigata ve Haitian’dan Ortak Girişim

Japon enjeksiyon kalıplama makinası üreticisi Niigata ve Çinli plastik enjeksiyon makinası üreticisi Haitian, ortak girişim çatısı altında elektrikli kalıplama makinası üretimi ve geliştirmesi yapacak.

Devamını Oku
Küresel Petrol Üretimi Arttı

Uluslararası Enerji Ajansı verilerine göre, küresel petrol üretimi ekim ayında bir önceki varile göre artış gösterdi ve 97 milyon 500 bin varile çıktı. OPEC’in petrol üretimini kısıtlamak için aldığı karara uyum oranı ise yüzde 96’ya yükseldi.

Devamını Oku
Avrupa’da Sanayi Üretimi Düştü

Eurostat verilerine göre, Euro Bölgesinde sanayi üretimi eylül ayında ayılık bazda yüzde 0,6 düşüş gösterirken, yıllık bazda ise yüzde 3,3 arttı.

Devamını Oku
Avrupa’da Spot HDPE Fiyatları Düşüşte

Avrupa’da spot HDPE enjeksiyon fiyatlarının düşüşte olduğu ve fiyatların kasım ayı kontratlarının gerisinde kaldığı belirtiliyor.

Devamını Oku
Solvay’den BAE’de Havayolu Sektörü İçin Ortak Girişim

Belçikalı özel malzemeler tedarikçisi Solvay, Birleşik Arap Emirlikleri Merkezli Strata Manufacturing ile kurduğu ortak girişim ile başta Boeing olmak üzere havayolu taşımacılığı sektörü için özel kompozitler üretecek.

Devamını Oku
IMF’den Türkiye Açıklaması

IMF tarafından yayımlanan Bölgesel Ekonomik Görünüm Raporu’nda Türkiye’ye mali politika desteğinin yeniden gözden geçirilmesi önerisinde bulunuldu.

Devamını Oku
İngiltere’de Kimya Sektörü Büyüdü

İngiltere’de kimya sektörü, genel sanayi üretimi ortalamasının üzerinde büyüdü. Bu büyümede sterlinde yaşanan değer kaybı ve kapasite artırımı yatırımlarının etkili olduğu savunuluyor.

Devamını Oku