ATM`den İşlem Yapacaklar Dikkat! Yönetmelik Değişti.

BDDK`nın, Finansal Tüketicilerden Alınacak Ücretlere İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte değişiklik yapılmasına ilişkin yönetmelik Resmi Gazete`nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu kapsamda, 29138 sayılı Resmi Gazete`de yayımlanan söz konusu yönetmeliğin 14`üncü maddesinin ikinci fıkrası değiştirildi.

Devamını Oku
Borsalar da “Noel Rallisi” Bekleyişi

Dünya Borsaları yaklaşan Noel tatili öncesinde karışık seyir izlerken, Borsalarda gözler “Noel rallisi”ni aradı. Özellikle yıl sonlarında Borsalardaki yükselişleri tarif etmek için kullanılan “Noel rallisi” bu yıl etkisini göstermedi. Analistler dünya borsalarının Noel tatili öncesinde pozitif seyrettiğini, ancak bu pozitif havanın “Noel rallisi” olamayacak kadar zayıf olduğunu dile getirdi.

Devamını Oku
Çin Endüstri 4.0 Programıyla Dijitalde Çığır Açacak

Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komitesi ile Alman Siemens Grubu arasında kısa süre önce dijital teknoloji alanında işbirliği mutabakatı imzalandı. Mutabakatta, “Çin Malı 2025” stratejisi ve “İnternet+” olumlu değerlendirilerek, Çin’de sanayi alanlarının dönüşümüne ve kalitesinin yükseltilmesine destek verileceği belirtildi.

Devamını Oku
Almanya’da İş Dünyası Beklentileri Geriledi

Almanya’da İş Dünyası Endeksi Aralık ayında geriledi ve 117,2 puan oldu.

Devamını Oku
Preh GmbH’den “ePower” Yatırımı

Alman şirket Preh GmbH, Norveçli üretici Kongsberg Automotive’in ePower iş birimini satın aldığını açıkladı. Anlaşmanın mali detayları hakkında bilgi verilmezken, satın almanın 2017 yılı bitmeden gerçekleşmesi bekleniyor.

Devamını Oku
TÜSAD Başkanı Bilecik’ten Endüstri 4.0 Açıklaması

TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, Endüstri 4.0’ın önemine vurgu yaparak, Türkiye’nin teknolojik gelişmeleri takip etmesinin oldukça kritik olduğunun altını çizdi.

Devamını Oku
Euro Bölgesi’nde İş Gücü Maliyetleri Arttı

Eurostat verilerine göre, Euro Bölgesi’nde saatlik iş gücü maliyetleri 2017 yılının üçüncü çeyreğinde yüzde 1,6 arttı. Yaşanan artış inşaat ve hizmet sektöründe yüzde 2,1 seviyesinde olurken, sanayide ise bu rakam yüzde 1,5 oldu.

Devamını Oku
Husky, ABD’li Şirkete Satıldı

ABD’li yatırım şirketi Platinum Equity, plastik enjeksiyon makineleri üreticisi Husky ile satın alma konusunda 3,85 milyar dolar bedelle anlaşmaya vardı.

Devamını Oku