Darbeyi Emen ve 3B Yazıcı İle Basılan Mucizevi Bir Askeri Malzeme Üretildi

ABD Hava Kuvvetleri Araştırma Laboratuvarı'nda görevli bilim insanoğluı, askeri ekipmanları veya askerleri korumak amacıyla darbe emici özel bir araç-gereç geliştirdi. Söz konusu materyal, bugüne dek gördüklerinizden epey farklı bir anlayışa haiz ve süngerlerden esin alıyor.

Devamını Oku
İTO FUAR KATILIMINDA DÖVİZ KURUNU SABİTLEDİ

İstanbul Ticaret Odası (İTO), iş dünyasına yeni pazar ve işbirliği fırsatları sunan küresel fuarlara katılımda doları 4 TL, Euro’yu da 4.8 TL’den sabitledi.

Devamını Oku
PLASTİK FABRİKASINDA PATLAMA, 20 YARALI 1 KAYIP

ABD`de kimyasal üretim yapan bir fabrikada meydana gelen patlamada 20 kişinin yaralandığı, bir kişinin de kayıp olduğu bildirildi.

Devamını Oku
KALİFORNYA`DAKİ EVLERE GÜNEŞ PANELİ ZORUNLULUĞU

ABD`nin Kaliforniya eyaletinde yenilebilir enerjilere geçiş için büyük bir adım atıldı. Kaliforniya Enerji Komisyonu, 2020’den sonra eyalette inşa edilecek evlerin çatılarına güneş paneli konulması zorunluluğu getirdi. Yeni standartlar müstakil evleri ve belli bir yüksekliğin altındaki apartmanları kapsayacak

Devamını Oku
KOÇ HOLDİNG TEKNOLOJİ ŞİRKETLERİNİ SATIYOR

2006’da hissedarı olduğu Biletix’i ABD’li Ticketmaster’a satan Koç Holding ertesi yıl GVZ’yi Sestek’e devretti. 2011’de de Koç.net’i Vodafone’a devreden holding, 2013’te ise çağrı ve veri depolama şirketi Callus Bilgi ve İletişim şirketini İtalyan dev Comdata’ya satmıştı. Koç Holding şimdi de teknoloji şirketi Ingage Dijital Pazarlama şirketinin yarısını Hollandalı şirkete satıyor.

Devamını Oku
DOLARIN ATEŞİ DÜŞMÜYOR !

Dolar kuru dünkü rekor seviyelerden sonra yeni günde 4.23 TL seviyesinde hareket ediyor. Euro kuru ise 5.07 seviyelerinde bulunuyor. Piyasalar ABD istihdam raporunu bekliyor.

Devamını Oku
PİYASALAR HAFTAYA NASIL BAŞLADI? İŞTE RAKAMLAR...

Gözler enflasyon raporunda, Yeni haftaya 4.04 seviyelerinde başlayan piyasada, TCMB`nin enflasyon raporu izlenecek.

Devamını Oku
MERKEZ BANKASI`NA GÖRE YIL SONUNDA DOLAR KAÇ TL OLACAK?

Merkez Bankası`nın beklenti anketi açıklandı! Buna göre, 2018 yıl sonu döviz kuru (ABD Doları/TL) beklentisi bir önceki anket döneminde 4,10 TL iken, bu anket döneminde 4,22 TL`ye yükseldi.

Devamını Oku