Şehri Frig

Genel Bilgiler
  • Firma Adı : Şehri Frig
  • Yetkili : Şehri Frig Şehri Frig
  • İşletme Türü : Şahıs
  • Yıllık Ciro : 50.000 TL ve Altı
  • Çalışan Sayısı : 1 - 5
İletişim Bilgileri
  • Yetkili Tel :
  • Telefon : 05356115757
  • Mail : sehrifrig@ultimatif.com
  • Web Adresi :
Adres
  • Cumhuriyet, 03372 Ayazini/İhsaniye/Afyonkarahisar İhsaniye / Afyonkarahisar

Hakkımızda

Anadolu asırlardır dünyanın en gözde yerleşim yerlerinden birisi olmuş, pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle Anadolu’nun pek çok noktasında tarihi araştırmalar, arkeolojik kazılar devam etmekte, çalışmalar yapıldıkça da daha farkı medeniyetlere, medeniyetlerin izlerine ulaşılmaktadır. Afyonkarahisar da Anadolu’nun birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, farklı toplumların yerleşim yeri haline gelmiş, bu toplumların kendi medeniyetlerini öncekilerle de harmanlayarak zenginleştirmiştir.

Afyonkarahisar çevresinde araştırmalar yapıldıkça yer altı ve yer üstü pek çok yenilik keşfedilmektedir. Son dönemde bunun en güzel ve en özel örneklerinden birisi Frig Vadisidir. Frig Vadisi Afyon, Kütahya, Eskişehir sınırlarına yayılmış, Frigya medeniyetinin izlerini taşıyan, tarihi kalıntılar ve antik eserler bakımından son derece zengin bir bölgedir.

Araştırmalar geliştirildikçe Frig Vadisi ikinci Kapadokya olarak tanımlanmakta, bugün dünyaca nam salmış Kapadokya bölgesininkine benzer bir yapıda olduğu fark edilmektedir. Pek çok kilise, kral mezarı, şehir kalıntıları bölgede bulunmakta, oyularak yapılmış odalar, mezarlar, yerleşim yerleri, kiliseler, sarnıçlar ve daha pek çok eser yer almaktadır. Son dönemde dünyanın dört bir tarafından Frig Vadisine ziyaretçiler gelmekte, buranın uçsuz bucaksız ovasında turlar atmakta, konaklamakta, kamp yapmakta, çeşitli programlara katılarak tarihi yapılar arasında eğlenceli zaman geçirmektedirler. Bütün bunları yaparken de dinlenmek, Afyon’un birbirinden özel lezzetlerini tatmak istemektedirler.

Frig Vadisinde ne yenir diye düşünenler için işletmemiz çok özel seçenekler sunmakta, Afyon’un yöresel işaretli lezzetlerini misafirleriyle buluşturmaktadır. Bilindiği gibi Afyon ülkemizin en seçkin mutfaklarından birisidir ve onlarca farklı lezzetimiz coğrafi işaret almış, dünya markası olmuştur. Elbette bunu başarmak kolay olmamış, pek çok işletme ve lezzet ustaları Afyon’un bu başarısında pay sahibi olmuştur. Bizler de Frig Vadisi restaurant arayışında olanları bölgemizin birbirinden özel lezzetleriyle tanıştırıyor, gezilerinize benzersiz bir deneyim kazandırıyoruz.

Nerede ? Aşağıdaki haritadan konumunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz.